Tšakrad on inimkeha energeetilised keskused, mis aitavad reguleerida kõiki organismi protsesse organite funktsioneerimisest kuni immuunsüsteemi ja emotsioonideni. On olemas seitse peamist tšakrat, mis paiknevad selgroo alaosast kuni pealaeni. Igal tšakral on oma võnkesagedus, värv; iga tšakra kontrollib energiakeskusi, mis reguleerivad inimkeha füsioloogilisi funktsioone. Tasakaalu saavutamiseks kõigis elusfäärides peavad tšakrad olema tasakaalustatud, ühel joonel ja õigesti võnkuma.
Tšakrad on tihedalt seotud inimese endokriinsete näärmetega, mis toodavad hormoone ja reguleerivad organismi tööd. Hormoonid juhivad meie emotsioone. Kui emotsioone juhtivate näärmete töö on häiritud ja need produtseerivad liiga palju või liiga vähe hormoone, muutub inimene liialt äkiliseks, kergesti ärrituvaks, rahutuks või vastupidi – depressiivseks, ebakindlaks, masendunuks. Endokriinsete näärmete hulka kuuluvad pankreas, kilpnääre, kõrvalkilpnäärmed, neerupealised, munasarjad, harknääre ja ajuripats e hüpofüüs.
Tšakrate tasakaalustamise ja avamisega saavutab inimene valgustatuse, muutub keskendunumaks ja elutargemaks. Teadvustatuse meistrid väidavad, et tasakaalustatud tšakrad parandavad inimese enesetunnet, emotsionaalset seisundit ja aitavad õnnelikumaks saada.