Tasuta tarne pakiautomaati
tellimustele alates 59€!

Kukekannus. Lihtne ja tõhus rahvapärane meetod kukekannuse raviks.

Kuulsin sarnasest kukekannuse ravimeetodist oma tuttavalt ravitsejalt. Moodus on väga lihtne ja äärmiselt tõhus. Tundsin märgatavat kergendust juba nädal pärast protseduuride algust. Valu on oluliselt taandunud ja nüüd saan jälle kõndida nagu normaalne inimene! Selle meetodi puhul on kõige olulisem regulaarsus ja kompleksne lähenemine. Tehke kõik nii, nagu juhises öeldud, ja tulemus ei lase end kaua oodata!

VEIDI TEOORIAT: MIS ON KUKEKANNUS?

Kukekannus on plantaarse fastsiidi rahvalik nimetus. Plantaarse fastsiidi levinuim põhjus on  kaksik-sääremarjalihaste ja tallaaluse fastsia lühenemine ehk könksumine. Haiguse riskifaktoriteks on istuv eluviis, ülekaalulisus, pöia väga kõrge või madal kaar ja pidev kõrge kontsaga kingade kandmine. Haigus on tüüpiline jooksjatele ja tantsijatele, aga ka inimestele, kelle töö on seotud pikaajalise seismise või kõval pinnal käimisega.
Pideva koormuse tõttu võivad tekkida fastsia mikrorebendid, mis tavaliselt taastuvad iseseisvalt. Kuid mõnel juhul võivad pidevad mikrovigastused põhjustada valulikku kroonilist aseptilist põletikku. Plantaarse fastsiidi taustal võib kompenseeriva reaktsioonina tekkida luu vohamine, mis on saanud kukekannuse nimetuse.
Kukekannuse all kannatavad enamasti üle 40-aastased inimesed ja rohkem esineb seda haigust naistel.

MEETODI LÜHIKIRJELDUS

Meetodi tõhusus seisneb kompleksses lähenemisviisis ja probleemi mõjutamises üksteise toimet tugevdavate moodustega. Kogu protseduur võtab umbes 30 minutit. Seda tuleb teha iga päev enne magamaminekut. Märkimisväärseid tulemusi võib näha juba pärast esimest nädalat pärast ravi algust.
Üldiselt võib eristada 5 etappi:
1. Fastsia, sidemete ja kõõluste soojendamine massaaži abil;
2. Aurutamine ja põletiku alandamine eeterlikke õlisid sisaldava soolalahuse abil;
3. Aurutatud kanna peale vajutamine, et kannust painutada;
4. Kanna niisutamine ja immutamine loomse rasvaga;
5. Kandade igapäevane kaitse löökide ja uute mikrovigastuste eest.

ESIMENE SAMM.

Fastsia, sidemete ja kõõluste soojendamine massaaži abil.

Massaaži kasutatakse valu leevendamiseks ja pöiasidemete tugevdamiseks. Regulaarne massaaž võimaldab parandada vereringet, leevendada jalgade väsimust ja eemaldada tursed. Pöia teatud punkte mõjutades vabanevad luumoodustise poolt kokku surutud närvilõpmed ja valu väheneb.
Massaažiks võite rullida tavalist klaaspudelit, kuid soovitame selleks kasutada spetsiaalset kasepuidust masseerijat. Kask on inimorganismile omamoodi energiafilter ja spetsiaalsed teravad otsakud stimuleerivad pöidadel asuvaid bioaktiivseid punkte. Selline  massaaž aitab tugevdada pöia fastsiat, sidemeid ja kõõluseid. See ei leevenda üksnes valu, vaid takistab ka luunoka kasvu. Massaaž peaks kestma 3-5 minutit.

TEINE SAMM.

Aurutamine ja põletiku alandamine Himaalaja soolalahuse abil.

Järgmisena tuleb panna jalad sooja Himaalaja soola lahusesse. Soojendamisel luunokk pehmeneb. Himaalaja soolal põhinevad soojad lahused aitavad pehmeid kudesid puhastada kaltsiumi ladestustest. Himaalaja sool kõrvaldab ka lõhede ümbruse põletiku ja terava valu.
Vedeliku valmistamiseks tuleb lahustada 50 g soola 3 liitris nii kuumas vees, kui jalad kannatavad.  Aurutada 15-20 minutit.
Parima efekti saavutamiseks soovitame kasutada Himaalaja soola koos teepuu ja kuningakepi eeterliku õliga. Need tooted sisaldavad looduslikke antioksüdante ja polüfenoole, mis toimivad kaitsvate ühenditena ja võivad aidata põletikku vähendada.

Kolmas samm.

Aurutatud kanna peale vajutamine, et kannust painutada.

Pärast jalgade aurutamist tuleb seista valuliku kanna peal, avaldades sellele maksimaalset survet. Selles asendis tuleb olla, kuni pöid on täielikult jahtunud (umbes 15 minutit).
Selle meetodi eesmärk on kannuse painutamine nii, et see võtaks vähem traumeeriva asendi. Ebameeldiv kannus paindub luu poole ja muutub väiksemaks.
Tähtis: jalad peavad olema tõesti läbi aurutatud ja teha tuleb seda kohe, kui jalad on soojast veest välja võetud.

Neljas Samm.

Kanna niisutamine ja immutamine loomse rasvaga.

Neid protseduure on kõige parem teha enne magamaminekut, et saaks ööseks aurutatud nahale toitva kompressi teha. Soovitatav on teha loomse rasva või võikompressi.
Selle jaoks soovitame kasutada kitsevõil põhinevat kreemi. Sellel on bakteritsiidne, põletikuvastane ja antioksüdantne toime. Selles ainulaadses tootes sisalduvad ained puhastavad haavu, kisuvad mäda välja, leevendavad põletikku ja soodustavad paranemist. Kitsedele on iseloomulik eriti tugev immuunsus, sest nende piim on küllastunud regenereerivate ja immunostimuleerivate ainetega.
Kompressi valmistamiseks tuleb marlitükki salvis leotada, seejärel panna valuliku kanna peale, kinnitada sideme, toidukilega. Kõige peale panna sokk.  Kompress jäetakse ööseks peale.

Viies samm.

Kandade igapäevane kaitse löökide ja uute mikrovigastuste eest.

Ülalkirjeldatud rahvapärane ravimoodus on väga tõhus ja sellel on tervisefoorumites palju positiivseid hinnanguid.
Kuid patsient peab siiski jälgima, mida ta jalas kannab, ja valima kvaliteetseid jalatseid, millel on pehme sisetald ja paks tald, samuti tuleb kasutada ortopeedilisi abivahendeid, näiteks spetsiaalseid kannatugesid.
Kannatugede regulaarne kandmine võimaldab mitte ainult lühendada fastsia ravi protsessi, vaid aitab vältida ka kõnnaku halvenemist ja pöia deformatsiooni, mis kukekannuse korral sageli tekib.
Kannatugede tööpõhimõte on järgmine: need tõstavad ja amortiseerivad kannaosa, andes sellele anatoomilise asendi. Kand koos kukekannusega on kõndimisel minimaalselt koormatud, mille tulemusena valu ja põletik vähenevad.

KASULIK PAKKUMINE!

Osta komplekt kukekannuse kompleksseks raviks 20% soodustusega!
Üksikute toodete hind: 32.60 € 
logo