Köögiviljasõbra tõeline hitt-toode, rõõmsalt värviliste vartega lehtpeet, nii rõõmus, et kohe hüpnotiseerib. Külvad tagasihoidlikud lehtpeedi seemned maha ja varsti on su peenar, rõdukast ja köök tulvil punaseid, kollaseid, lillasid, oranže ja valgeid lehtpeedi varsi täis, rohelist värvi lisavad peedilehed. Seda võib hautada, keeta, vokkida, aurutada, praadida või süüa värskelt, piiriks on ainult kujutlusvõime. Isegi pärast kuumutamist säilib mõnusalt krõmps tekstuur ja ilusad värvid. See pole veel kõik. Parim uudis on see, et isegi meie kliimas kasvab ta väga hästi olles vähenõudlik ja sellega saab edukalt hakkama ka algaja köögiviljakasvataja.
Kui kannatus on õhem kui mandlilaast, võib lehtpeedi seemned külvata ette juba märtsis, jättes seemnevaheks 5 cm. Samas, tema kiire idanemise tõttu võib külvata seemned ka otse kasvukohale umbes 1.5 – 2cm sügavusele, jättes vaheks 25 – 30cm. Saaki võib oodata juba kahe kuu möödudes ja sügise saabudes tuua taimed tuppa, nii võib nautida silmailu ja head kõhutäit kasvõi jõuludeni välja. Kasvukohale jättes võib saaki oodata ka järgmisel hooajal.
Lehtpeet ei talu väga happelist mulda, aga üldiselt on ta mulla suhtes leplik, eelistades varjulist kasvukohta. Alusta saagi korjamist välimistest vartest ja suurematest lehtedest, nii taastub taim kenasti ja pakub rõõmu pikemat aega.
Lehtpeedi kasulikkusest rääkides, peab kindlasti mainima, et lehed sisaladavad mineraalaineid nagu kaalium, fosfor, magneesium, raud, lisaks B-, C- ja E-vitamiine. Tassitäis värvilist ilutulestikku annab 40% päevasest A-vitamiini vajadusest ja kuni 20% C-vitamiini vajadusest. Kaloreid ei hakka isegi mainima.Lehtpeet ei talu väga happelist mulda, aga üldiselt on ta mulla suhtes leplik, eelistades varjulist kasvukohta. Alusta saagi korjamist välimistest vartest ja suurematest lehtedest, nii taastub taim kenasti ja pakub rõõmu pikemat aega.