Ilang-ilang võib kiidelda oma antiseptilise, spasmolüütilise, põletikuvastase ja parasiidivastase toimega, lisaks on see antidepressant ja afrodisiaakum. 20. sajandi alguses avastasid prantsuse keemikud Garnier ja Reschler Reunioni saarel tehtud uuringu käigus ilang-ilangi raviomadused. Tulemused näitasid selle taime efektiivsust malaaria, tüüfuse ja seedetrakti infektsioonide ravis, samuti leiti, et see mõjub rahustavalt südamele.
Ilang-ilangi eeterlikku õli kasutatakse ja hinnatakse eelkõige seetõttu, et see avaldab positiivset mõju psühholoogilisele seisundile, aitab üle saada negatiivsusest, hirmudest, häbelikkusest, madalast enesehinnangust, enesevihkamisest, alaväärsuskompleksist ja ebakindlusest, toob selgust emotsioonidesse, leevendab unetust, hajutab negatiivsust, vähendab armukadedust, leevendab viha ja alandab temperatuuri. See võitleb madala enesehinnanguga ja taastab enesekindluse. Lisaks hinnatakse ilang-ilangi eeterlikku õli selle võime tõttu reguleerida südame rütmihäireid, ennetada juuste väljalangemist ja neutraliseerida sooleprobleeme.
Ilang-ilangi eeterlik õli aitab putukahammustuste korral ja on end üldiselt heast küljest näidanud nahahooldustoodetes. Kõrge palaviku ja infektsioonide ennetamiseks hõõrutakse sellega keha, toites ja noorendades ühtlasi ka nahka.